首页 / 线性稳压器 / MIC29300-12BU TR
minImg
MIC29300-12BU TR
Microchip Technology
型号:
MIC29300-12BU TR
封装:
TO-263-3
描述:
IC REG LINEAR 12V 3A TO263-3
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Output Type Fixed
PSRR -
Voltage - Input (Max) 26V
Number of Regulators 1
Current - Output 3A
Output Configuration Positive
Voltage - Output (Max) -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package TO-263-3
Series -
Control Features -
Package / Case TO-263-4, D²Pak (3 Leads + Tab), TO-263AA
Protection Features Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity, Transient Voltage
Mfr Microchip Technology
Voltage - Output (Min/Fixed) 12V
Voltage Dropout (Max) 0.6V @ 3A