首页 / 线性稳压器 / MIC3775-1.8BMM-TR
minImg
MIC3775-1.8BMM-TR
Microchip Technology
型号:
MIC3775-1.8BMM-TR
封装:
8-MSOP
描述:
IC REG LINEAR 1.8V 750MA 8MSOP
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Output Type Fixed
PSRR -
Voltage - Input (Max) 6V
Number of Regulators 1
Current - Output 750mA
Mounting Type Surface Mount
Product Status Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package 8-MSOP
Series -
Control Features Enable
Package / Case 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Protection Features Over Current, Over Temperature
Mfr Microchip Technology
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.8V
Voltage Dropout (Max) 0.5V @ 750mA