首页 / 线性稳压器 / MIC47100-1.2YML-TR
minImg
MIC47100-1.2YML-TR
Microchip Technology
型号:
MIC47100-1.2YML-TR
封装:
8-MLF® (2x2)
描述:
IC REG LINEAR 1.2V 1A 8MLF
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 6 µA
Output Type Fixed
PSRR 80dB ~ 45dB (1kHz ~ 500kHz)
Voltage - Input (Max) 3.6V
Number of Regulators 1
Current - Output 1A
Output Configuration Positive
Voltage - Output (Max) -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 8-MLF® (2x2)
Series -
Control Features Enable
Package / Case 8-VFDFN Exposed Pad, 8-MLF®
Protection Features Over Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO)
Mfr Microchip Technology
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.2V
Voltage Dropout (Max) 0.25V @ 1A