首页 / 线性稳压器 / MIC5207-3.2YM5-TR
minImg
MIC5207-3.2YM5-TR
Microchip Technology
型号:
MIC5207-3.2YM5-TR
封装:
SOT-23-5
描述:
IC REG LINEAR 3.2V 180MA SOT23-5
库存 : 1247
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 170 µA
PSRR -
Voltage - Input (Max) 16V
Output Type Fixed
Current - Output 180mA
Number of Regulators 1
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 3 µA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-23-5
Series -
Control Features Enable
Package / Case SC-74A, SOT-753
Protection Features Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity
Mfr Microchip Technology
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.2V
Voltage Dropout (Max) 0.4V @ 150mA