首页 / 线性稳压器 / MIC5319-1.85YML-TR
minImg
MIC5319-1.85YML-TR
Microchip Technology
型号:
MIC5319-1.85YML-TR
封装:
6-TMLF® (2x2)
描述:
IC REG LINEAR 1.85V 500MA 6TMLF
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 150 µA
Output Type Fixed
PSRR 70dB ~ 60dB (1kHz ~ 10kHz)
Voltage - Input (Max) 5.5V
Number of Regulators 1
Current - Output 500mA
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 6-TMLF® (2x2)
Series -
Control Features Enable
Package / Case 6-VDFN Exposed Pad, 6-TMLF®
Protection Features Over Current, Over Temperature
Mfr Microchip Technology
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.85V