首页 / 线性稳压器 / MIC5504-2.5YMT-TR
minImg
MIC5504-2.5YMT-TR
Microchip Technology
型号:
MIC5504-2.5YMT-TR
封装:
4-DFN (1x1)
描述:
IC REG LINEAR 2.5V 300MA 4DFN
库存 : 1160
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 55 µA
PSRR 60dB (1kHz)
Voltage - Input (Max) 5.5V
Output Type Fixed
Current - Output 300mA
Number of Regulators 1
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 65 µA
Product Status Active
Supplier Device Package 4-DFN (1x1)
Series -
Control Features Enable
Package / Case 4-UDFN Exposed Pad
Protection Features Over Current, Over Temperature
Mfr Microchip Technology
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.5V
Voltage Dropout (Max) 0.38V @ 300mA