首页 / 线性稳压器 / MIC5524-3.3YMT-TZ
minImg
MIC5524-3.3YMT-TZ
Microchip Technology
型号:
MIC5524-3.3YMT-TZ
封装:
4-TDFN (1x1)
描述:
IC REG LINEAR 3.3V 500MA 4TDFN
库存 : 64812
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 55 µA
Output Type Fixed
PSRR 80dB ~ 65dB (100Hz ~ 1kHz)
Voltage - Input (Max) 5.5V
Number of Regulators 1
Current - Output 500mA
Product Status Active
Supplier Device Package 4-TDFN (1x1)
Series -
Control Features Enable
Package / Case 4-UDFN Exposed Pad
Protection Features Over Current, Over Temperature
Mfr Microchip Technology
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
Voltage Dropout (Max) 0.5V @ 500mA