MIN02-002EC600J-F
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
型号:
MIN02-002EC600J-F
描述:
CAP MICA 60PF 5% 300V SMD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 300 V
Size / Dimension 0.218" L x 0.400" W (5.54mm x 10.16mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Series MIN
Package / Case Nonstandard SMD
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 60 pF