MIO1200-33E11
IXYS
型号:
MIO1200-33E11
品牌:
IXYS
封装:
E11
描述:
IGBT MODULE 3300V 1200A E11
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
NTC Thermistor No
Configuration Single Switch
Current - Collector (Ic) (Max) 1200 A
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Obsolete
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 3300 V
Supplier Device Package E11
Series -
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 3.1V @ 15V, 1200A
Input Standard
Package / Case E11
Mfr IXYS
Current - Collector Cutoff (Max) 120 mA