IXYS
型号:
MIXA20WB1200TMH
品牌:
封装:
MiniPack2
批次:
-
描述:
IGBT MOD 1200V 28A MINIPACK2
购买数量:
递送:

付款:
请发送RFQ,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| NTC Thermistor | Yes |
| Configuration | Three Phase Inverter with Brake |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 28 A |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Product Status | Obsolete |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 1200 V |
| Supplier Device Package | MiniPack2 |
| Series | - |
| Vce(on) (Max) @ Vge, Ic | 2.1V @ 15V, 16A |
| Input | Three Phase Bridge Rectifier |
| Package / Case | MiniPack2 |
| Power - Max | 100 W |
| Mfr | IXYS |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 100 µA |
| Package | Box |
| IGBT Type | PT |
| Base Product Number | MIXA20W |