MJ1-2503A
CUI Devices
型号:
MJ1-2503A
品牌:
CUI Devices
描述:
CONN JACK MONO 2.5MM R/A
库存 : 14400
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Cable Opening -
Contact Material - Plating Tin
Housing Material Polybutylene Terephthalate (PBT)
Body Color Silver, Black
Panel Hole Size -
Current Rating (Amps) 1 A
Voltage - Rated 12VDC
Gender Female
Product Status Active
Internal Switch(s) Does Not Contain Switch
Signal Lines Mono
Includes -
Industry Recognized Mating Diameter 2.50mm (0.094", 3/32", Sub Mini, Miniature) - Headphone
Connector Type Phone Jack
Mfr CUI Devices
Contact Material Brass; Copper Alloy
Features -
Mating Length/Depth -
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Number of Positions/Contacts 2 Conductors, 3 Contacts
Termination Solder
Shielding Unshielded
Thread Size -
Mounting Type Through Hole, Right Angle
Actual Diameter 0.102" (2.60mm)