MJE15030G
onsemi
型号:
MJE15030G
品牌:
onsemi
封装:
TO-220
描述:
TRANS NPN 150V 8A TO220
库存 : 3955
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Frequency - Transition 30MHz
Current - Collector (Ic) (Max) 8 A
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 500mV @ 100mA, 1A
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 150 V
Supplier Device Package TO-220
Series -
Transistor Type NPN
Package / Case TO-220-3
Power - Max 50 W
Mfr onsemi
Current - Collector Cutoff (Max) 100µA
Package Tube
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 20 @ 4A, 2V