MJN2CF-AC24
Omron Automation and Safety
型号:
MJN2CF-AC24
描述:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 24V
库存 : 13
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -45°C ~ 60°C
Switching Voltage 600VAC, 28VDC - Max
Termination Style Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Contact Rating (Current) 10 A
Coil Current 70.8 mA
Mounting Type Chassis Mount
Coil Resistance 75 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage -
Contact Form DPDT (2 Form C)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series MJN
Operate Time 20 ms
Mfr Omron Automation and Safety
Coil Voltage 24VAC
Contact Material Silver Alloy
Must Operate Voltage 20.4 VAC