MJSB-26PL104
ITT Cannon, LLC
型号:
MJSB-26PL104
描述:
CONN HEADER VERT 26POS
用户指南
Insulation Height 0.170" (4.32mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating 400V
Current Rating (Amps) 3A
Contact Finish Thickness - Mating 50.0µin (1.27µm)
Contact Type Male Pin
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Connector Type Header
Mfr ITT Cannon, LLC
Contact Material Copper Alloy
Style Board to Cable/Wire
Features -
Pitch - Mating -
Contact Length - Mating -
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -55°C ~ 125°C