Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
MKP1839456634HQ
封装:
-
批次:
-
描述:
CAP FILM 0.56UF 5% 630VDC AXIAL
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$3.933
$3.933
10
$3.54255
$35.4255
50
$3.0704
$153.52
100
$2.67672
$267.672
500
$2.204361
$1102.1805
1000
$2.046898
$2046.898
2500
$2.00754
$5018.85
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -55°C ~ 110°C |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| Applications | High Pulse, DV/DT |
| Height - Seated (Max) | - |
| Tolerance | ±5% |
| Termination | PC Pins |
| Lead Spacing | - |
| Size / Dimension | 0.472" Dia x 1.240" L (12.00mm x 31.50mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Series | MKP1839 HQ |
| Voltage Rating - DC | 630V |
| Package / Case | Axial |
| Voltage Rating - AC | 300V |
| Mfr | Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components |
| Capacitance | 0.56 µF |
| Features | - |
| Package | Bulk |