MKP1841222635M
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
MKP1841222635M
描述:
CAP FILM 2200PF 10% 630VDC RAD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT; Snubber
Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm)
Tolerance ±10%
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Size / Dimension 0.512" L x 0.138" W (13.00mm x 3.50mm)
Ratings -
Series MKP1841M
Voltage Rating - DC 630V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 250V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 2200 pF