Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
MKP1841310134
封装:
-
批次:
-
描述:
CAP FILM 10000PF 5% 1.6KVDC RAD
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$1.786
$1.786
10
$1.4136
$14.136
50
$1.22493
$61.2465
100
$1.06001
$106.001
500
$0.800888
$400.444
1000
$0.706667
$706.667
2500
$0.659556
$1648.89
5000
$0.636006
$3180.03
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -55°C ~ 100°C |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| Applications | DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT; Snubber |
| Height - Seated (Max) | 0.610" (15.50mm) |
| Tolerance | ±5% |
| Termination | PC Pins |
| Lead Spacing | 0.886" (22.50mm) |
| Size / Dimension | 1.024" L x 0.236" W (26.00mm x 6.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Series | MKP1841 |
| Voltage Rating - DC | 1600V (1.6kV) |
| Package / Case | Radial |
| Voltage Rating - AC | 650V |
| Mfr | Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components |
| Capacitance | 10000 pF |
| Features | - |
| Package | Bulk |