MKP1841347205M
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
MKP1841347205M
描述:
CAP FILM 0.047UF 10% 2KVDC RAD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT; Snubber
Height - Seated (Max) 0.807" (20.50mm)
Tolerance ±10%
Termination PC Pins
Lead Spacing 1.083" (27.50mm)
Size / Dimension 1.240" L x 0.453" W (31.50mm x 11.50mm)
Ratings -
Series MKP1841M
Voltage Rating - DC 2000V (2kV)
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 700V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 0.047 µF