MKP1841510164
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
MKP1841510164
描述:
CAP FILM 1UF 5% 160VDC RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT; Snubber
Height - Seated (Max) 0.866" (22.00mm)
Tolerance ±5%
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.886" (22.50mm)
Size / Dimension 1.024" L x 0.472" W (26.00mm x 12.00mm)
Ratings -
Series MKP1841
Voltage Rating - DC 160V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 100V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 1 µF