首页 / 薄膜电容器 / MKP1847C615255Y2
minImg
MKP1847C615255Y2
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
MKP1847C615255Y2
描述:
MKP 15F 10% 250VAC PITCH 52,5
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications EMI, RFI Suppression
Height - Seated (Max) 1.811" (46.00mm)
Tolerance ±10%
Termination PC Pins
Lead Spacing 2.067" (52.50mm)
Size / Dimension 2.264" L x 0.984" W (57.50mm x 25.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Series MKP1847C
Voltage Rating - DC 500V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 250V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 15 µF