首页 / 薄膜电容器 / MKP1847C620275P5
minImg
MKP1847C620275P5
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
MKP1847C620275P5
描述:
MKP 20F 10% 275VAC PITCH 37,5
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications EMI, RFI Suppression
Height - Seated (Max) 1.811" (46.00mm)
Tolerance ±10%
Termination PC Pins
Lead Spacing 1.476" (37.50mm)
Size / Dimension 1.654" L x 1.181" W (42.00mm x 30.00mm)
Ratings -
Series MKP1847C
Voltage Rating - DC 600V
Package / Case Radial - 4 Leads
Voltage Rating - AC 275V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 20 µF