首页 / 薄膜电容器 / MKP1848C64060JY2
minImg
MKP1848C64060JY2
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
MKP1848C64060JY2
描述:
CAP FILM 40UF 5% 600VDC RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications DC Link, DC Filtering
Height - Seated (Max) 1.772" (45.00mm)
Tolerance ±5%
Termination PC Pins
Lead Spacing 2.067" (52.50mm)
Size / Dimension 2.264" L x 0.984" W (57.50mm x 25.00mm)
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 7 mOhms
Series MKP1848C DC-Link
Voltage Rating - DC 600V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC -
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 40 µF