Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
MKP1848S55050JK2A
封装:
-
批次:
-
描述:
CAP FILM 5UF 5% 500VDC RADIAL
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$5.2345
$5.2345
10
$4.71105
$47.1105
50
$4.08253
$204.1265
100
$3.559175
$355.9175
500
$2.931073
$1465.5365
1000
$2.721722
$2721.722
2500
$2.669376
$6673.44
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| Applications | DC Link, DC Filtering |
| Height - Seated (Max) | 0.472" (12.00mm) |
| Tolerance | ±5% |
| Termination | PC Pins |
| Lead Spacing | 1.083" (27.50mm) |
| Size / Dimension | 1.240" L x 0.945" W (31.50mm x 24.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 17.5 mOhms |
| Series | MKP1848S DC-Link |
| Voltage Rating - DC | 500V |
| Package / Case | Radial |
| Voltage Rating - AC | - |
| Mfr | Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components |
| Capacitance | 5 µF |
| Features | Low ESR; Low ESL; Long Life |
| Package | Bulk |