首页 / 薄膜电容器 / MKP1F031003G00JSSD
minImg
MKP1F031003G00JSSD
WIMA
型号:
MKP1F031003G00JSSD
品牌:
WIMA
描述:
MKP 10 0.1 F 250 VDC 6X12X13 PCM
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.472" (12.00mm)
Tolerance ±5%
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Size / Dimension 0.512" L x 0.236" W (13.00mm x 6.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Series MKP 10
Voltage Rating - DC 250V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 180V
Mfr WIMA
Capacitance 0.1 µF