WIMA
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$3.2965
$3.2965
10
$2.65715
$26.5715
50
$2.28532
$114.266
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -55°C ~ 110°C |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| Applications | High Pulse, DV/DT |
| Height - Seated (Max) | 1.024" (26.00mm) |
| Tolerance | ±5% |
| Termination | PC Pins |
| Lead Spacing | 1.083" (27.50mm) |
| Size / Dimension | 1.240" L x 0.591" W (31.50mm x 15.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Series | - |
| Voltage Rating - DC | 250V |
| Package / Case | Radial |
| Voltage Rating - AC | 180V |
| Mfr | WIMA |
| Capacitance | 2.2 µF |
| Features | - |
| Package | Bulk |