WIMA
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
10
$0.2831
$2.831
101
$0.271738
$27.445538
201
$0.25555
$51.36555
501
$0.24034
$120.41034
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 0.433" (11.00mm) |
| Tolerance | ±10% |
| Termination | PC Pins |
| Lead Spacing | 0.394" (10.00mm) |
| Size / Dimension | 0.512" L x 0.197" W (13.00mm x 5.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Series | MKP 10 |
| Voltage Rating - DC | 1000V (1kV) |
| Package / Case | Radial |
| Voltage Rating - AC | 600V |
| Mfr | WIMA |
| Capacitance | 6800 pF |
| Features | - |
| Package | Bulk |