WIMA
型号:
MKP2J022201H00KSSD
品牌:
封装:
-
批次:
-
描述:
MKP 2 0.022 UF 630 VDC 5.5X11.5X
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
10
$0.29925
$2.9925
101
$0.287822
$29.070022
201
$0.269781
$54.225981
501
$0.25366
$127.08366
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -55°C ~ 100°C |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| Applications | Automotive; High Frequency, Switching |
| Height - Seated (Max) | 0.453" (11.50mm) |
| Tolerance | ±10% |
| Termination | PC Pins |
| Lead Spacing | 0.197" (5.00mm) |
| Size / Dimension | 0.283" L x 0.217" W (7.20mm x 5.50mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Series | MKP 2 |
| Voltage Rating - DC | 630V |
| Package / Case | Radial |
| Voltage Rating - AC | 250V |
| Mfr | WIMA |
| Capacitance | 0.022 µF |
| Features | - |
| Package | Bulk |