首页 / 薄膜电容器 / MKP383316025JCM2B0
minImg
MKP383316025JCM2B0
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
MKP383316025JCM2B0
描述:
CAP FILM 0.016UF 5% 250VDC RAD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Pulse, DV/DT
Height - Seated (Max) 0.374" (9.50mm)
Tolerance ±5%
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Size / Dimension 0.394" L x 0.177" W (10.00mm x 4.50mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Series MKP383
Voltage Rating - DC 250V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 125V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 0.016 µF