首页 / 薄膜电容器 / MKP385239125JDI2B0
minImg
MKP385239125JDI2B0
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
MKP385239125JDI2B0
描述:
CAP FILM 3900PF 5% 1.25KVDC RAD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 110°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
Height - Seated (Max) 0.394" (10.00mm)
Tolerance ±5%
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Size / Dimension 0.492" L x 0.157" W (12.50mm x 4.00mm)
Series MKP385
Voltage Rating - DC 1250V (1.25kV)
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 450V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 3900 pF