首页 / 薄膜电容器 / MKP385268200JC02Z0
minImg
MKP385268200JC02Z0
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
MKP385268200JC02Z0
描述:
CAP FILM 6800PF 5% 2KVDC RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 110°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
Height - Seated (Max) 0.630" (16.00mm)
Tolerance ±5%
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Size / Dimension 0.689" L x 0.236" W (17.50mm x 6.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Series MKP385
Voltage Rating - DC 2000V (2kV)
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 700V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 6800 pF