首页 / 薄膜电容器 / MKP385515040JKM2T0
minImg
MKP385515040JKM2T0
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
MKP385515040JKM2T0
描述:
CAP FILM 1.5UF 5% 400VDC RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 110°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
Height - Seated (Max) 0.906" (23.00mm)
Tolerance ±5%
Termination PC Pins
Lead Spacing 1.083" (27.50mm)
Size / Dimension 1.220" L x 0.512" W (31.00mm x 13.00mm)
Series MKP385
Voltage Rating - DC 400V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 200V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 1.5 µF