首页 / 薄膜电容器 / MKP385615016JPM4T0
minImg
MKP385615016JPM4T0
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
MKP385615016JPM4T0
描述:
CAP FILM 15UF 5% 160VDC RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 110°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
Height - Seated (Max) 1.398" (35.50mm)
Tolerance ±5%
Termination PC Pins
Lead Spacing 1.476" (37.50mm)
Size / Dimension 1.693" L x 0.728" W (43.00mm x 18.50mm)
Series MKP385
Voltage Rating - DC 160V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 110V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 15 µF