首页 / 薄膜电容器 / MKP385E2272BKII2B0
minImg
MKP385E2272BKII2B0
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
MKP385E2272BKII2B0
描述:
CAP FILM 2700PF 10% 2.5KVDC RAD
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications Automotive; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber
Height - Seated (Max) 0.713" (18.10mm)
Tolerance ±10%
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.886" (22.50mm)
Size / Dimension 1.024" L x 0.335" W (26.00mm x 8.50mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance) 973 mOhms
Series MKP385e
Voltage Rating - DC 2500V (2.5kV)
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 800V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 2700 pF