首页 / 薄膜电容器 / MKP386M540125YT2
minImg
MKP386M540125YT2
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
MKP386M540125YT2
描述:
CAP FILM 4UF 5% 1.25KVDC SCREW
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications Snubber
Height - Seated (Max) 1.772" (45.00mm)
Tolerance ±5%
Termination Screw Terminals
Lead Spacing 0.835" (21.20mm)
Size / Dimension 2.283" L x 0.984" W (58.00mm x 25.00mm)
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 3 mOhms
Series MKP386M
Voltage Rating - DC 1250V (1.25kV)
Package / Case Rectangular Box
Voltage Rating - AC 550V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 4 µF