WIMA
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$4.0755
$4.0755
10
$3.66415
$36.6415
50
$3.17547
$158.7735
100
$2.768395
$276.8395
500
$2.279867
$1139.9335
1000
$2.117028
$2117.028
2500
$2.07632
$5190.8
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -55°C ~ 100°C |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| Applications | High Frequency, Switching |
| Height - Seated (Max) | 1.024" (26.00mm) |
| Tolerance | ±5% |
| Termination | PC Pins |
| Lead Spacing | 1.083" (27.50mm) |
| Size / Dimension | 1.240" L x 0.591" W (31.50mm x 15.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Series | - |
| Voltage Rating - DC | 100V |
| Package / Case | Radial |
| Voltage Rating - AC | 63V |
| Mfr | WIMA |
| Capacitance | 6.8 µF |
| Features | - |
| Package | Bulk |