WIMA
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$1.3395
$1.3395
101
$1.2825
$129.5325
201
$1.201769
$241.555569
501
$1.1305
$566.3805
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| Applications | High Frequency, Switching |
| Height - Seated (Max) | 0.827" (21.00mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Termination | PC Pins |
| Lead Spacing | 1.083" (27.50mm) |
| Size / Dimension | 1.240" L x 0.433" W (31.50mm x 11.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Series | MKP 4 |
| Voltage Rating - DC | 400V |
| Package / Case | Radial |
| Voltage Rating - AC | 220V |
| Mfr | WIMA |
| Capacitance | 1 µF |
| Features | - |
| Package | Bulk |