首页 / 薄膜电容器 / MKS4C026802A00KSSD
minImg
MKS4C026802A00KSSD
WIMA
型号:
MKS4C026802A00KSSD
品牌:
WIMA
描述:
MKS 4 0.068 UF 63 VDC 2.5X7X10 P
库存 : 8800
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 10
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.276" (7.00mm)
Tolerance ±10%
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Size / Dimension 0.394" L x 0.098" W (10.00mm x 2.50mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Series MKS 4
Voltage Rating - DC 63V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 40V
Mfr WIMA
Capacitance 0.068 µF