WIMA
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$1.767
$1.767
101
$1.692881
$170.980981
201
$1.5865
$318.8865
501
$1.49245
$747.71745
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Dielectric Material | Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 0.728" (18.50mm) |
| Tolerance | ±10% |
| Termination | PC Pins |
| Lead Spacing | 0.886" (22.50mm) |
| Size / Dimension | 1.043" L x 0.335" W (26.50mm x 8.50mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Series | MKS 4 |
| Voltage Rating - DC | 63V |
| Package / Case | Radial |
| Voltage Rating - AC | 40V |
| Mfr | WIMA |
| Capacitance | 8.2 µF |
| Features | - |
| Package | Bulk |