WIMA
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$4.104
$4.104
10
$3.3098
$33.098
50
$2.84677
$142.3385
100
$2.58191
$258.191
500
$1.919874
$959.937
1000
$1.787472
$1787.472
2500
$1.721267
$4303.1675
5000
$1.688169
$8440.845
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Dielectric Material | Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 0.827" (21.00mm) |
| Tolerance | ±5% |
| Termination | PC Pins |
| Lead Spacing | 1.083" (27.50mm) |
| Size / Dimension | 1.240" L x 0.433" W (31.50mm x 11.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Series | - |
| Voltage Rating - DC | 63V |
| Package / Case | Radial |
| Voltage Rating - AC | 40V |
| Mfr | WIMA |
| Capacitance | 10 µF |
| Features | - |
| Package | Bulk |