WIMA
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$7.733
$7.733
10
$6.86945
$68.6945
50
$6.01084
$300.542
100
$5.495655
$549.5655
500
$4.722849
$2361.4245
1000
$4.379367
$4379.367
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Dielectric Material | Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 1.024" (26.00mm) |
| Tolerance | ±10% |
| Termination | PC Pins |
| Lead Spacing | 1.083" (27.50mm) |
| Size / Dimension | 1.240" L x 0.591" W (31.50mm x 15.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Series | - |
| Voltage Rating - DC | 63V |
| Package / Case | Radial |
| Voltage Rating - AC | 40V |
| Mfr | WIMA |
| Capacitance | 33 µF |
| Features | - |
| Package | Bulk |