首页 / 薄膜电容器 / MKS4F051506I00KSSD
minImg
MKS4F051506I00KSSD
WIMA
型号:
MKS4F051506I00KSSD
品牌:
WIMA
描述:
MKS 4 15.0 F 250 VDC 17X34.5X31.
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.358" (34.50mm)
Tolerance ±10%
Termination PC Pins
Lead Spacing 1.083" (27.50mm)
Size / Dimension 1.240" L x 0.669" W (31.50mm x 17.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Series MKS 4
Voltage Rating - DC 250V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 160V
Mfr WIMA
Capacitance 15 µF