MKT1813433404
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
MKT1813433404
描述:
CAP FILM 0.33UF 5% 400VDC AXIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Termination PC Pins
Lead Spacing -
Size / Dimension 0.374" Dia x 1.043" L (9.50mm x 26.50mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Series MKT1813
Voltage Rating - DC 400V
Package / Case Axial
Voltage Rating - AC 200V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 0.33 µF