MKT1817310015
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
MKT1817310015
描述:
CAP FILM 10000PF 10% 100VDC RAD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Tolerance ±10%
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Series MKT1817
Voltage Rating - DC 100V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 63V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 10000 pF