MKT1822510254
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
MKT1822510254
描述:
CAP FILM 1UF 5% 250VDC RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.650" (16.50mm)
Tolerance ±5%
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.886" (22.50mm)
Size / Dimension 1.043" L x 0.335" W (26.50mm x 8.50mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Series MKT1822
Voltage Rating - DC 250V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 160V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 1 µF