MLF14FTC270K
Stackpole Electronics Inc
型号:
MLF14FTC270K
描述:
RES 270K OHM 1% 1/4W MELF 0204
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm)
Ratings -
Resistance 270 kOhms
Series MLF
Power (Watts) 0.25W, 1/4W