MLF14JTD6K20
Stackpole Electronics Inc
型号:
MLF14JTD6K20
描述:
RES 6.2K OHM 5% 1/4W MELF 0204
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm)
Ratings -
Resistance 6.2 kOhms
Series MLF
Power (Watts) 0.25W, 1/4W