MLF2012K390MT
TDK Corporation
型号:
MLF2012K390MT
封装:
0805 (2012 Metric)
描述:
FIXED IND 39UH 4MA 2.4 OHM SMD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2 MHz
Q @ Freq 35 @ 2MHz
Height - Seated (Max) 0.057" (1.45mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 4 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package 0805 (2012 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 2.4Ohm Max
Series MLF
Inductance 39 µH
Type Multilayer
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Frequency - Self Resonant 13MHz