MLFM15FTC6K20
Stackpole Electronics Inc
型号:
MLFM15FTC6K20
封装:
0102
描述:
RES 6.2K OHM 1% 1/5W MELF 0102
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.043" Dia x 0.087" L (1.10mm x 2.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0102
Ratings -
Resistance 6.2 kOhms
Series MLFM
Power (Watts) 0.2W, 1/5W