首页 / 固定电感器 / MLG0402Q1N9CT000
minImg
MLG0402Q1N9CT000
TDK Corporation
型号:
MLG0402Q1N9CT000
封装:
01005 (0402 Metric)
描述:
FIXED IND 1.9NH 200MA 600MOHM SM
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 2 @ 100MHz
Height - Seated (Max) 0.009" (0.22mm)
Tolerance ±0.2nH
Current Rating (Amps) 200 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 01005 (0402 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 600mOhm Max
Series MLG-Q
Inductance 1.9 nH
Type Multilayer
Package / Case 01005 (0402 Metric)
Frequency - Self Resonant 9GHz