首页 / 固定电感器 / MLG0603P2N1ST000
minImg
MLG0603P2N1ST000
TDK Corporation
型号:
MLG0603P2N1ST000
描述:
FIXED IND 2.1NH 600MA 100MOHM SM
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 500 MHz
Q @ Freq 14 @ 500MHz
Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm)
Tolerance ±0.3nH
Current Rating (Amps) 600 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0201 (0603 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 100mOhm Max
Series MLG-P
Inductance 2.1 nH
Type Multilayer
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Frequency - Self Resonant 8GHz